קצת הסבר על סינכרון אנשי קשר ועוד

אולי הסבר קצר על סינכרון נתונים עשוי לעניין מי מכם.

אחרי שאנשי הקשר מסונכרנים, (בין לgmail ובין לאאוטלוק או כל סינכרון אחר), הוספת איש קשר באחד מצדדי הסינכרון – במכשיר או באאוטלוק, יוסיף את איש הקשר גם לצד השני.

לדוגמה, יש לכם 300 אנשי קשר, הוספתם איש קשר במכשיר. טרום הסינכרון יש במכשיר 301 אנשי קשר, ובאאוטלוק 300 אנשי קשר. הסינכרון יוסיף את איש הקשר הנוסף לאאוטלוק, ולאחר הסינכרון גם באאוטלוק יהיו 301 אנשי קשר.

במידה ומחקתם איש קשר באאוטלוק, יש לכם 300 אנשי קשר באאוטלוק, ובמכשיר 301. בעת הסינכרון איש הקשר ימחק מהמכשיר, ולאחר הסינכרון יהיו גם במכשיר 300 אנשי קשר.

וכאן נשאלת השאלה, מאיפה הגאון הזה יודע? בשתי המקרים יש חוסר התאמה בין שני צידי הסינכרון, מנין לו להוסיף את החסר באאוטלוק (למשל) כשהוספתם מספר במכשיר, ולמה הוא לא מוחק את המספר שהוספתם מהמכשיר בכדי להשוות לאאוטלוק?

וכן להיפך, מנין לו למחוק מספר במכשיר כשמחקתם באאוטלוק, ולמה הוא לא מוסיף שוב באאוטלוק את אותו איש קשר בכדי להשוות למכשיר.

יתירה מזו, היו לכם 300 אנשי קשר בשני המקומות, לפני סינכרון מחקתם איש קשר במכשיר, ואיש קשר אחר באאוטלוק – בשני המקומות יש 299 אנשי קשר אבל לא אותם אנשי קשר. הגאון ידע למחוק את שני אנשי הקשר משני המקומות, ולאחר הסינכרון תשארו עם 298 אנשי קשר.

ובכלל, החלפתם רום, או שמחקתם את כל הדאטה מהמכשיר, הסינכרון יוסיף בחזרה את כל אנשי הקשר מהאאוטלוק למכשיר, ולא להיפך – ימחק את כל אנשי הקשר מהאאוטלוק. מנין לו?

ההסבר פשוט.

כל פעולה, בין הוספת ובין מחיקת אנשי קשר נרשמת במערכת. הפעולה האחרונה היא הקובעת. ולכן, כשמחקתם איש קשר במכשיר, בעת הסינכרון הוא בודק את השינויים, והוא רואה לא רק שבאאוטלוק יש איש קשר נוסף שאין במכשיר, אלא הוא גם רואה אם איש הקשר ה"מיותר" באאוטלוק הוא הוספה באאוטלוק או מחיקה במכשיר, ולפי זה הוא יודע מה הוא אמור לעשות.

זאת אומרת, גם כשמחקתם איש קשר במכשיר, המצב אינו כמו לפני שהוספתם אותו, אלא הוא מופיע כמחוק, ולכן בעת הסינכרון הוא ימחק מהאאוטלוק.

במקרה שמחקתם את כל הדאטה, אין רישום של מחיקת איש קשר, משום שהמחיקה לא כוונה לאיש הקשר אלא לכלל המידע, ולכן הוא ידע להוסיף בחזרה את המידע למכשיר.

מקווה מאד שאני לא טועה בהסבר, ושההסבר מובן ומעניין מישהו. 🙂

נ.ב. כפי שנאמר, האאוטלוק הוא כמשל, כנ"ל לגבי סינכרון לgmail.

מודעות פרסומת

4 תגובות ל-“קצת הסבר על סינכרון אנשי קשר ועוד

  1. יש לי רשימת אנשי קשר שמסונכרנת עם GMAIL ופייסבוק, אין בעיה לשחזר אותה מהGMAIL אחרי החלפת רום או כל סיבה אחרת, הבעיה היא שחזור הסנכרון אנשי קשר לפייסבוק, הוא לא מסונכרן אוטומטית, או שאני מגדיר משהו לא נכון?

  2. אם כבר,
    מה הדרך הטובה לסנכרן בין פייסבוק לקונטקטס שהם רשומים במכשיר בעברית ובפייסבוק באנגלית ?

    תודה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s