התרשמות ראשונית ממערכת ההפעלה windows phone 7 על גבי hd7

באדיבות vmobile קבלתי את הhtc hd7 לסקירה, ולמרות שנגשתי לענין באובייקטיביות, (השארתי את האנדרואיד ברכב), לא מצאתי את עצמי מתלבט לגבי מעבר לwindows phone 7, ורכישת iphone4 עם יציאתו תעיד על פתיחותי בענין. 🙂

סילחו לי, אבל כבר בשלב הראשוני, לא נוצר בי החשק לערוך לו סקירה נרחבת, נשארתי עם כותרת של "התרשמות ראשונית", אולי התוכן שתקראו יסביר לכם גם למה הסתפקתי בקצת יותר מ"רפרוף".

בלא לגרוע מהאמור, מחובתי לציין, שמכיון שכך, יתכן שלא הצלחתי לקלוט את המערכת בצורה מלאה, אבל נדמה לי שהבנתי את הפרנציפ. 🙂

אתחיל בכך, שלטעמי, מערכת ההפעלה החדשה מבית מייקרוסופט, היא מערכת משעממת ולא כיפית. ואנמק.

קחו את האנדרואיד כדוגמה, ו"בגדול" נחלק את מערכת ההפעלה לשני חלקים. יש את האפליקציות עצמן, שבכניסה אליהם יש לכל אחת מהן את ההתנהגות והממשק שלה. זהו חלק אחד, נכנה אותו החלק הפנימי יותר. החלק הנוסף הוא המעטפת, הממשק הכולל, שמבחינתי הוא זה שגורם למערכת להיות מעניינת, כיפית, ועם אופציה לנוחה.

המעטפת הזאת של הממשק הכללי כוללת את הגישה לתוככי החלק הפנימי, הלא הוא חלק היישומים. זה כולל את אפשרויות המסכים, את סגנון הווידג'טים שמאפשר קבלת נתונים מתוך האפליקציות בלא להכנס לתוכן, ועוד ועוד, אני מקווה שהענין הזה ברור.

נסו לדמיין לעצמכם, מכשיר בו אין מעטפת חיצונית שכזו, והמסך הראשי יהיה עמוד אפליקציות בלבד. כל אפליקציה תשאר עם פונקציותיה, רק שאין מסכי בית. יש לכם תמונה כזאת מול העיניים? זה הwindows phone 7!

מערכת ההפעלה מאפשרת שני מסכי בית בלבד, שאחד מהם הוא עמוד אפליקציות, והשני הוא עמוד קיצורי דרך לאפליקציות, עם גמישות למשתמש לקבוע אלו אפליקציות מעמוד האפליקציות יופיעו בעמד קיצורי הדרך לאפליקציות. במילים אחרות, יש עמוד אפליקציות מלא הכולל את כל האפליקציות, ויש עמוד מדולל, עליו תעמיסו את האפליקציות השימושיות יותר. זהו.

נגזרת חשובה מתוך האמור, אין ווידג'טים, שזה אומר: כל מידע שהוא מתוך האפליקציות יתקבל על ידכם רק בכניסה לאפליקציה.

למשל, אפליקציה שמספקת סטטיסטיקות של כניסות וצפיות באתרכם, גם במידה ותהיה אפליקציה שכזאת, את המידע תראו בכניסה לאפליקציה, אין ווידג'ט שיספק לכם מידע, ויתעדכן, על מסך הבית.

יתכן, וחובה לסייג, שיש מצב שזה יקרה. אולי על הריבועים של הקיצורי דרך יוכלו להופיע מידעים כאלה ואחרים, בינתים זה לא נראה כך. כרגע קיצורי הדרך משמשים לקיצור דרך בלבד.

אני מנסה ומתקשה לחשוב איך תופיע לו האופציה השימושית של ווידג'ט לבקרת שליטה על חיבורי רשת, או פרופילים, תאורה, סינכרון וכאלה.

מבחינה ויזואלית, עמודי הבית משעממים, יותר מידי אנימציות (אולי ניתן לבטלם בהגדרות – לא מצאתי), ובעיקר, תופעה שמזכירה את המוטורולות מתחילת שנות ה-90. כותרות וטקסט שנקטע ברוחב העמוד, ובהרבה מקרים מציץ לו קצה הטקסט של העמוד הבא עוד בטרם גללתם לכיוונו. אולי חששו שם במייקרוסופט למשתמשים שלא ידעו על אופציית הגלילה, יתוודעו לכך כשקצה הטקסט יציץ עליהם משם. ראו בעצמכם:

ולפני סיום, מילה על העברית.

מערכת ההפעלה כוללת פונטים עבריים, ויישור לימין כמעט מלא.

ראו בתמונה המצורפת שמלבד הסוגריים העסק נראה בסדר. (טוב, הפונטים לא מי יודע מה יפים :-()

עד כאן לבינתיים, מקווה שבקרוב אעלה סקירת וידאו למכשיר.

מודעות פרסומת

8 תגובות ל-“התרשמות ראשונית ממערכת ההפעלה windows phone 7 על גבי hd7

 1. רציתי לכתוב בדיוק את מה שאפריים תיאר. זה נראה לי ממש מוזר באייפון שאין מסך בית, פשוט רק אפליקציות.

 2. אללה איסתור, אם זה ווינדוס פון אני לא רוצה לדעת מה יהיה בווינדוס 8

 3. @אפריים
  אייפון אבל לפחות נותן חווית משתמש נעימה לעין פה אתה מקבל ריבועים לאורך המסך בגדלים שונים שהדבר היחיד שאפשר לשנות בהם הוא הצבע וגם זה לכולם ביחד.
  @לא מזוהה
  ווינדוס 8 פשוט יהיה במחשוב ענן ואולי שיפורים קטנים בגרפיקה, ולדעתי הוא פשוט יפול
  מוזר שמיקרוסופט מצליחים להוציא מערכת הפעלה טובה רק כל עדכון שני.
  95 קפיצה משמעותית מ3.11, 98 פושר 98 SE קפיצה קדימה, ME זבל XP/2000 קפיצה קדימה ומערכת מוצלחת, Vista זבל איטי, 7 מהיר ואינטואיטיבי.

  לדעתי אם הווינדוס פון לא תשדרג את הUI אין להם סיכוי להצליח אצל ההמונים. לצורך העניין אפילו לאנשי עסקים שלא משנה להם כלכך המראה בלאקברי ואנדרואיד יתנו תמורה טובה בהרבה.

 4. אוי ואבוי! טעית בגדול לגבי המערכת.

  ראשית אקדים ואומר שיש לי מכשיר מבוסס Android ואני מרוצה ממנו עד השמיים, כך שאי אפשר לטעון שאני איזה מעריץ מושבע של Microsoft, אבל… נדמה לי שלחלוטין לא הבנת את המערכת הזו ועד כמה היא חדשנית ומקורית.

  א. ציינת ששולחן העבודה מכיל רק שני מסכים – טעות! שולחן העבודה הוא אין סופי, ההבדל הוא שאתה גורר אותו מטה/מעלה במקום ימינה/שמאלה (באנדרויד). אתה יכול להמשיך ולהוסיף קיצורים וכו' למסך הראשי, כמה שרק תרצה – זה לא שאתה מוגבל במקום.

  ב. ציינת שאין Widgets – טעות! הריבועים הללו שאתה רואה הם לא קיצורי דרך פשוטים אלא Widgets.
  למשל, קיצור הדרך לטלפון מציג את מספר השיחות שלא נענו, קיצור הדרך למייל, יציג כברירת מחדל את מספר המיילים החדשים ואילו הדוגמאות הפשוטות.

  למעשה כל מפתח יישום יכול לפתח ריבוע שכזה עבור האפליקציה שלו שיעשה מה שהוא רק רוצה. לכן טעית גם שאמרת שאם תהיה אפליקציה שתציג את מספר הכניסות לאתר, היא לא תוכל להציג זאת במסך הראשי של המכשיר, אלא רק בעצם הכניסה לאפליקציה.
  אם מפתח האפליקציה ירצה, הוא יוכל להציג את המידע הזה כבר בריבוע במסך הראשי.

  ג. העובדה שהטקסט "נקטע" בתפריטים היא לא באג או "תופעה של מוטורולות משנות ה-90". הקונספט שהמערכת מציגה היא שאתה מביט במסך רחב, וכל פעם אתה רואה במכשיר חלק ממנו, וכדי להמשיך ולראות את השאר אתה יכול לגלול למעלה/למטה או ימינה/שמאלה.

  ד. אחד הדברים שהכי הרשימו אותי במערכת הזו הוא הסינכרון עם Xbox 360 ו-Xbox Live. הסינכרון הוא כל כך הדוק, שנניח ואתה משחק במשחק כלשהו בבית ב-Xbox 360, ואתה צריך ללכת… אתה יכול לצאת מהבית ולהמשיך לשחק במשחק, מאותו מקום, אותו שלב במכשיר! (כמובן במידה ויש את אותו משחק גם ל-Xbox וגם לסלולאר).

  אז תהיה הוגן ושאתה מדווח על מערכת מתחרה, לפחות תדייק בעובדות…
  אחד הדברים שאני הכי לא אוהב אצל ה-Apple Fanboys זו ההערצה העיוורת שלהם אחר ה-iPhone וחוסר היכולת שלהם לבדוק באופן אובייקטיבי דברים אחרים, אז בואו לא נהיה אותו הדבר…

 5. חשוב לי להגדיש תודה לאתר על המאמץ והסקירה, רק חבל שאתה (הכתב) הרגשת שאתה לא כל מבין בזה כמו שכתבת ,אבל בכל זאת החלטת לכתוב ביקרות רצופה באי-דיוקים .

  מקווה לביקורת טיפה יותר יסודית בפעם הבאה.

  וכמה דגמאות
  1.אין Widgets ? , לא נכון מהבסיס , שיש לך הודעה חדשה (E-MAIL,SMS) מופיע לך על "הלבנים החיות" מספר הודעת שקיבלת ,רוצה לדעת מה מזג האוויר ? מופיע לך על הלבנה את מזג האוויר להיום וכדומה… אז יש כאן וודגטים רק שכאן המידע מגיע בצורה שונה מאנדרויד למשל , דוגמא (דקה 2:43) :

  2. ה"בעיה" שמראה מה החלונת הבאים בגלילה, הוא בעצם הקונספקט של המערכת להראות לך שהכל מול מול הענים שלך, אפשר להתווכח עד מחר אם זה מכער או יפה ,אבל להגיד שזה כנראה מירוסופט חושבת שאתם מטומטמים זה פשוט הצגה ברורה של חוסר הבנה בנוגעה למערכת.

  3.ציטוט :"נסו לדמיין לעצמכם, מכשיר בו אין מעטפת חיצונית שכזו, והמסך הראשי יהיה עמוד אפליקציות בלבד. כל אפליקציה תשאר עם פונקציותיה, רק שאין מסכי בית. יש לכם תמונה כזאת מול העיניים? זה הwindows phone 7!"

  באמת יש לך אייפון או שאתה סתם עובד עלינו ?

  קח הכל בנימה טובה לשיפור עתידי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s